Erkių įkandimai – verta baimintis ar ne?

Kiekvienas iš mūsų norime jaustis saugūs, o tuo pačiu tokią aplinką suteikti ir savo vaikams. Tai natūralus poreikis. Visgi, kartais imame dvejoti – vienos ar kitos grėsmės yra išties svarbios, o galbūt jas reikėtų pamiršti? Prasidėjus pavasariui vis daugiau žmonių grįžę iš pasivaikščiojimų ar net žaidimų parke, ant savo drabužių randa pirmąsias erkes. Tai tikrai nemalonus padaras, ypač žinantiems galimas ligas, kuris jis sukelia. Nuomonių, ar reikia saugotis nuo erkių, yra be galo daug, tačiau jei jau norite tai padaryti – mes galime pasiūlyti tam efektyviausias priemones. Norite daugiau apie visa tai sužinoti? Skaitykite toliau.

Greičiausiai seniausia ir geriausiai visiems žinoma priemonė – skiepai. Pastarosiomis dienomis iš esmės labai daug kalbama apie skiepus, jų naudą bei būtinumą, tačiau mes ne apie tai. Klabant apie erkių sukeliamus susirgimus, būtina pastebėti tai, jog vaikai gali būti skiepijami tik nuo tam tikro amžiaus. Taigi, jei gyvenate netoli miško ir esate rizikos grupėje, negalite vakcinuotis vos tik panorėję. Vaikai turi sulaukti reikiamo amžiaus ir tik tuomet šis pasirinkimas bus galimas. Taip pat reikia išskirti atvejus, kai dėl unikalios skiepo sudėties žmonės tiesiog negali skiepytis, mat turi komponentams alergiją. Turint galvoje kiek daug alergijų turi šiuolaikinės visuomenės gyventojai, visai nenuostabu, jog iš esmės galinčių skiepytis procentas gerokai sumažėja. Tiesa, jei galite ir norite skiepytis – tai vienas iš galimų prevencijos būdų.

Kitas galimas pasirinkimas – erkiu naikinimas. Tai paslauga, kurią galite užsisakyti savo namų ar net sodybos teritorijai. Jei žinote, jog tam tikroje vietoje praleidžiate daug laiko, na o erkių ten tikrai daug, erkiu naikinimas gali būti vienintelė reali apsaugos priemonė, kuri pasitarnaus jums ir visiems šeimos nariams. Jie dvejojate dėl kainos, galite būti tikri, jog tai tikrai nėra labai didelė investicija. Įvertinkite, kiek pinigų sumokėtumėte už visų šeimos narių mokamas vakcinas, na o ką jau kalbėti apie pojūčius. Kad ir kaip bebūtų, po skiepų vaikams dažnai sukyla temperatūra ir pasireiškia kiti negalavimai, kurie yra normali organizmo reakcija į skiepą. Jie norite to išvengti ir tuo pačiu būti tikri, jog jums nereikės jaudintis dėl erkių namo kieme – pasinaudokite mūsų rekomendacija ir tai išspręs visas jūsų problemas.

Nors ir yra manančių, jog erkės yra ne tokie jau baisūs padarai, jų pernešamos ligos yra išties sunkios. Tai ne tik ligos bet ir galimos komplikacijos po jų, kurių pasitaiko ne tiek iš mažai. Taigi, atėjus pavasariui siūlome imtis šio klausimo, įvertinti rizikas ir pasirinkti jums tinkamiausią bei priimtiniausią apsaugos priemonę nuo erkių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *